Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń
+48 501 385 304
деньги в займ на карту

Jak używać oleju z oregano w czasie zwalczania grzybów Candida

Candida albicans to grzyb, który znajduje się w przewodzie pokarmowym wszystkich ludzi. Przerost Candida może nastąpić kiedy poziom zdrowych bakterii zostaje zaburzony w wyniku nadmiernego spożycia cukru lub stosowanie antybiotyków. Kiedy drożdże Candida rozprzestrzeniają się w całym organizmie, może wystąpić kilka objawów, w tym: zmęczenie, infekcje drożdżowe, refluks, biegunka, wzmożone zapotrzebowanie na cukier i alkohol oraz drażliwość. Według źródeł, takich jak np. książka dr Cass Ingram: „Lekarstwo znajdziesz w kredensie”, oregano zawiera olejki eteryczne, takie jak tymol i karwakrol, które mają silne właściwości anty-grzybicze, co czyni ten olejek doskonałym środkiem na ograniczenie przerostu Candida.

 

Krok 1

Kup wysokiej jakości olej z oregano: w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością lub w internecie.

Krok 2

Wyciśnij kroplę oleju z oregano do niewielkiej filiżanki lub szklanki.

Krok 3

Dodaj pół łyżki oliwy z oliwek lub 3 łyżki wody do olejku z oregano. Wymieszaj razem.

Krok 4

Wypij tę mieszankę.

Zacznij od jednej kropli w pierwszym dniu kuracji, a następnie zwiększ ilość do dwóch kropli – w drugim dniu,  i wreszcie do trzech kropli w trzecim dniu. Spożywać w ciągu dnia w odstępach wydłużonych, najlepiej w porze śniadania, lunchu i kolacji.

Krok 5

Kontynuuj przyjmowanie oleju z oregano, aż objawy Candida całkowicie ustąpią. Zwykle następuje to po około dwóch do czterech miesiącach.

Ostrzeżenie:

  • U niektórych osób olejek z oregano może powodować refluks.
  • Niektóre osoby mogą być bardzo wrażliwe na intensywny zapach olejku z oregano.

Porady:

  • Połącz przyjmowanie olejku oregano z dietą zwalczającą grzyby Candida. Bez odpowiednich zmian diety, nie zdołasz całkowicie wyeliminować Candida. Twoja dieta powinna być pozbawiona wszelkich cukrów (pod każdą postacią) i przetworzonych ziaren. Jedz świeże lub gotowane na parze warzywa oraz świeże mięso i ryby.
  • Olejek z oregano ma silny ziołowy posmak. Staraj się przyjmować olejek przed posiłkiem, aby pozbyć się intensywnego smaku.
Olej z oregano w czasie zwalczania grzybów Candida